Gasilsko tekmovanje v Orehovici

Prostovoljno gasilsko društvu (PGD) Orehovica je včeraj popoldne pripravilo 8. tekmovanje v spajanju sesalnega voda (SSV). Tekmovanja, ki šteje tudi za regijsko pokalno tekmovanje 2018, se je udeležilo 26 dolenjskih enot, potekalo je v prostorih PGD Orehovica. V tekmovalni disciplini so se pomerili člani in članice vseh prijavljenih enot, vsaka izmed njih je izvedla po dve vaji na eni tekmovalni stezi.

Prve tri enote v vsaki kategoriji so prejele pokale in medalje v trajno last, vse enote pa priznanja za udeležbo.

Prve tri ekipe, Orehovica 2018, članice:

  1. Krka Novo mesto
  2. Trebelno
  3. Stranska vas

Prve tri ekipe, Orehovica, člani:

  1. Lahovnice 1 (Novo mesto)
  2. Lakovnice 2 (Novo mesto)
  3. Velika Strmica (Trebnje)

Prve tri ekipe, regijski pokal, članice:

  1. Krka Novo mesto
  2. Dolenja Straža
  3. Trebelno

Regijski pokal, člani:

  1. Lakovnice 1
  2. Lakovnice 2
  3. Gabrje

Tekmovale so naslednje enote: Orehovica, Podturn, Mirna Peč, Bela Cerkev, Trebelno, Mirna Peč 1, Stranska vas, Štatenberk, Kamence, Podgrad – Mehovo, Lakovnice 1, Maharovec, Ševnica, Velika Strmica, Mokronog, Dolenja Straža, Stara vas – Loka, Krka Novo mesto, Gabrje in Lakovnice 2.

Po tekmovanju podelitev pokalov, harmonika in slovenska pesem

Podelitev je bila po končanem tekmovanju, okoli 20. ure, na podelitvi je sodelovala tudi Anja Bah Žibert, edina izvoljena poslanka v Državni zbor RS iz 6. volilnega okraja (VO). Bah Žibertova ima v Šentjerneju tudi poslansko pisarno. Orehovica je namreč kraj v občini Šentjernej. Člani PGD Orehovica so včerajšnje tekmovanje zgledno pripravili, poskrbeli za varnost in tekmovalce tudi primerno pogostili. Na tekmovanju je bilo veliko mladih, po tekmovanju pa je zaigrala harmonika in zadonela slovenska pesem. Bilo je nepozabno.

V nadaljevanju objavljamo nekaj fotografij in na koncu še rezultate. Vsem udeleženim čestitamo, bili so izjemni.

Tekmovanje ene od ekip.
Aleš Medle, predsednik Gasilske zveze Šentjernej.
Poslanka Anja Bah Žibert je v znak zahvale zaradi odlične organizacije dogodka Alešu Medletu, predsedniku Gasilske zveze Šentjernej, podarila slovensko zastavo.
Podelitev pokala ženski ekipi in darilo – slovenska zastava.
PGD Orehovica
Rezultati SSV 2018 Orehovica
Zap. št.PGDKategorijaGZRezultatKaz. točkeRezultat
24KRKA NOVO MESTOčlanice ANOVO MESTORP20,681019,48
9TREBELNOčlanice ATREBNJERP20,68027,1
16STRANSKA VASčlanice ANOVO MESTORP36,843025,32
23MAHAROVECčlanice AŠENTJERNEJRP30,111026,9
20PODGRAD – MEHOVOčlanice ANOVO MESTORP29,422027,06
21DOLENJA STRAŽAčlanice ANOVO MESTORP23,191027,15
22STARA VAS – LOKAčlanice AŠENTJERNEJRP44,14036,30
13LAKOVNICE 1člani ANOVO MESTORP17,8510,0016,57
26LAKOVNICE 2člani ANOVO MESTORP18,040,0017,02
17VELIKA STRMICAčlani ATREBNJERP20,8820,0019,16
25GABRJEčlani ANOVO MESTORP19,780,0022,69
7MIRNA PEČ 1člani ANOVO MESTORP22,410,0023,31
GORENJE VRHPOLJEčlani AŠENTJERNEJ24,9515,0024,17
18MOKRONOGčlani ATREBNJERP30,9310,0024,18
12PODGRAD – MEHOVOčlani ANOVO MESTORP31,0030,0024,61
15ŠEVNICAčlani ATREBNJE26,0610,0024,75
11KAMENCEčlani ANOVO MESTORP28,8320,0027,21
14MAHAROVECčlani AŠENTJERNEJRP17,2310,0020,25
4MIRNA PEČčlani ANOVO MESTORP19,0519,0022,11
5BELA CERKEVčlani ANOVO MESTORP26,2030,0020,94
6TREBELNOčlani ATREBNJERP21,1010,0022,57
19DOLENJA STRAŽAčlani ANOVO MESTO21,3810,0029,13
8STRANSKA VASčlani ANOVO MESTORP21,9710,0022,85
10ŠTATENBERKčlani ATREBNJERP25,0810,0039,20
2OREHOVICA IIčlani AŠENTJERNEJRP23,9430,0020,33
1OREHOVICA Ičlani AŠENTJERNEJ29,5320,0030,70
3PODTURNčlani ANOVO MESTO
PGD Orehovica
Rezultati SSV 2018 – Regijski pokal
Članice A
MestoPGDKategorijaGZRezultatSkupaj
DobrničGabrjeOrehovica
1KRKA NOVO MESTOčlanice ANOVO MESTO18,7518,1619,4856,39
2DOLENJA STRAŽAčlanice ANOVO MESTO24,1526,7333,1984,07
3TREBELNOčlanice ATREBNJE39,1826,9820,6886,84
4STRANSKA VASčlanice ANOVO MESTO25,136,9525,3287,37
5PODGRAD – MEHOVOčlanice ANOVO MESTO35,1853,2027,06115,44
6STARA VAS – LOKAčlanice AŠENTJERNEJ62,3569,1544,14175,64
7MAHAROVECčlanice AŠENTJERNEJ50025,5326,9552,43
Člani A
1LAKOVNICE 1člani ANOVO MESTO16,9518,8916,5752,41
2LAKOVNICE 2člani ANOVO MESTO17,6816,9618,0452,68
3GABRJEčlani ANOVO MESTO22,9820,2919,7863,05
4MAHAROVECčlani AŠENTJERNEJ20,9817,4227,2365,63
5MOKRONOGčlani ATREBNJE24,4822,8324,1871,49
6BELA CERKEVčlani ANOVO MESTO21,6920,0530,9472,68
7TREBELNOčlani ATREBNJE21,5330,7631,1083,39
8VELIKA STRMICAčlani ATREBNJE33,5930,6819,1683,43
9MIRNA PEČčlani ANOVO MESTO34,3025,0629,0588,41
10MIRNA PEČ 1člani ANOVO MESTO33,5335,7922,4191,73
11PODGRAD – MEHOVOčlani ANOVO MESTO44,9923,1124,6192,71
12ŠTATENBERKčlani ATREBNJE20,6847,6835,08103,44
13KAMENCEčlani ANOVO MESTO500,0027,9927,21555,20
14STRANSKA VASčlani ANOVO MESTO500,00500,0031,971031,97
15OREHOVICAčlani AŠENTJERNEJ500,00500,0040,331040,33

C. R.

novo staro popularno
lakovnice

Niso Lahovnice ali Lakovice, ampak ene in edine LAKOVNICE. 🙂

HENRIK GRU

ČE HOČEMO VSE LJUDI V CELOTNI EVROPI TEBA MIRNO PREMENITI Z VSEMI GLAVAMI VSI HOČEJO ŽIVETI V CELOTNI EVROPI +VSI NARODI SAJ HOČE PREŽIVETI MESEC + DA IMA ZA SVOJO DOVOL, DA SPOŠTUJEMO VSAKO DRUŽINO TER VSEH OTROK V POKLICNIH ŠOLAH ZA VSE POKLICE + ZDRAVSTVO + KMETISTVO +GOSPODARSTVO +KEMIJO +TEHNOLOGIJO TER ZGODOVINO CELOTNE EVROPE ZNANSTVENOST + NANO + MIKRO TEHNOLOGIJO + SPOŠTOVATI DRUG DRUGEGA TU DI ,ČE POTREBUJE POMOČ PRI VSAKEM DELU + VSAK ČLOVEK JE DRUGAČEN + VSE ŽENSKE NEKATIRE GLEDAJO ,DA BI ZGOLFALE PRI NA KUPU V TRGOVINI VSE ŽENSKE MORAJO ENAKOPREDNE ZA VSE MOŠKE TER POŠTENE… Preberite več »