Revoz: Kaj pomeni včeraj podpisani neobvezujoči dokument?

(vir: revoz.si)

Predstavniki francoskega proizvajalca vozil Renault, v okviru tega tudi Revoza, in predstavniki slovenske vlade so včeraj v Novem mestu podpisali memorandum o soglasju, na podlagi katerega naj bi Revozu izdelovali prenovljeno različico električnega twinga, malega urbanega mestnega avtomobila, ki bo po predvidevanjih kupce stal okoli 20 tisoč evrov.

Z včerajšnjim podpisom memoranduma o soglasju delo ni končano, “memorandum bo nekoč treba spremeniti v pogodbo, ki bo zavezovala obe strani”, so včerajšnji podpis komentirali v Delu.

“Del memoranduma je izboljšanje logistike (tretja os mimo tovarne) in verjetno še kaj. Na tej poti bo veliko čeri, ki se jim bo treba izogniti,” so še dodali.

Višine investicije včeraj niso razkrili, prav tako niso razkrili morebitnega povečanja števila zaposlenih. Zdaj je v Revozu zaposlenih okoli 1400 ljudi. Predsednik uprave Revoza Jože Bele pa je včeraj povedal, da je prvi cilj ohraniti trenutno število delavcev. Z vzpostavitvijo novih procesov pa predvidevajo tudi odprtje novih delovnih mest, predvsem tistih z višjo dodano vrednostjo.

Razkrili niso niti tega, kolikšna naj bi bila podpora oz. pomoč države pri tej investiciji.

Memorandum o soglasju so podpisali v proizvodnih prostorih novomeške tovarne, kjer Renaultove osebne avtomobile izdelujejo že od leta 1973. S francoske strani je memorandum podpisal podpredsednik za industrijsko področje znamke Renault Herbert Steiner. Za Renault pa je že dlje časa znano, da za novi avtomobil načrtujejo, naj bi proizvodnja predvidoma stekla leta 2026, sprva naj bi izdelali po 150.000 vozil letno. Ni pa novomeški Revoz edini, kjer bi avtomobil lahko izdelovali.

Renault naj bi začel razvoj malega urbanega avtomobila, twinga, s ceno okrog 20 tisoč evrov, od leta 2026 naj bi nastajal v Revozu. (Foto: Renault, vir: Finance)

M. D.