Iz službe mečejo revizorko, ki jo opozorila na nezakonitosti pri nakupu stavbe na Litijski

Stavba na Litijski cesti 51 v Ljubljani, za katero je vlada zasebniku plačala 7,7 milijona evrov in jo verjetno vsaj dvakrat preplačala (vir: Zajem zaslona)

Notranjo revizorko in forenzično preiskovalko Suzano Hötzl na ministrstvu za pravosodje, ki je v svojem več kot 100 strani dolgem poročilu v zvezi z nakupom stavbe na Litijski cesti opozorila na grobo kršitev zakona, ki ureja javne finance, in s prstom pokazala na odgovornost finančnega ministra Klemna Boštjančiča in predsednika vlade Roberta Goloba, je ob prihodu v službo po končanem bolniškem staležu pričakalo opozorilo pred odpovedjo pogodbe o zaposlitvi iz krivdnih razlogov.

 

V opozorilu, ki so ji ga vročili prvo minuto po prihodu v službo, ji po navedbah Nove24Tv očitajo, da so v postopku notranje revizije pregleda stavbe na Litijski 51 zaznali ravnanja, ki bi lahko bila v neskladju s pravilniki ministrstva.

Očitajo ji, da je v postopku revizije obravnavala tudi postopke, procese in odgovorne osebe, ki presegajo revizijsko okolje (denimo postopke v pristojnosti Ministrstva za finance in Vlade Republike Slovenije). Kot pravijo, revidiranje postopkov in procesov v pristojnosti drugih ministrstev in organov presega njene pristojnosti in pristojnosti službe za notranjo revizijo ministrstva za pravosodje,.

Hötzlovi tudi očitajo, da je v notranjo revizijo ni vključila javnih uslužbenk Ane Pirc Bricelj, ki je od 19. februarja do 22. aprila letos po pooblastilu vodila Službo za nepremičnine in investicije, in Lucije Remec, vodje Službe za nepremičnine in investicije pravosodnih organov od 23. aprila dalje. Čeprav sta bili obe seznanjeni z osnutkom revizijskega poročila in sta nanj podali tudi pisne pripombe, jima po navedbah ministrstva s tem, “ko nista bili v revizijski postopek vključeni od začetka, ni bila zagotovljena enakovredna udeležba v notranjerevizijskem postopku”.

Na koncu so ji zagrozili, da v kolikor ne bo upoštevala tega opozorila in bo v šestih mesecih od njegovega prejema ponovno kršila obveznosti iz delovnega razmerja, ji lahko redno odpovejo pogodbo o zaposlitvi iz krivdnega razloga.

Iz vsega skupaj izhaja, da gre očitno za maščevanje, najverjetneje zato, ker je revizijsko poročilo močno obremenilo finančnega ministra Klemna Boštjančiča in predsednika vlade Roberta Goloba.

Spomnimo. Lani na začetku decembra se je Boštjančič s tedanjo pravosodno ministrico Dominiko Švarc Pipan dogovoril, da bo zagotovil sredstva za nakup stavbe na Litijski. Ta so na seji vlade zagotovili s prerazporeditvami sredstev iz državne rezerve, kar pa je kršitev zakona, ki ureja javne finance. Na slednje je med drugim opozorilo Računsko sodišče RS, pa tudi revizorka na pravosodnem ministrstvu, ki se ji zdaj nadrejeni očitno maščujejo.

A. V.