DomaAktualnoDodatke privilegirani eliti želijo uveljaviti s pozivanjem k bojkotu referenduma

Dodatke privilegirani eliti želijo uveljaviti s pozivanjem k bojkotu referenduma

V Svobodi in nato še Levici so napovedali, da bodo volivce in volivke pozvali k bojkotu referenduma o dodatku k pokojnini za posamezne izbrance. Razlog za bojkot pa je pred tv-kamerami zelo nazorno opisala Sara Žibrat, poslanka in podpredsednica stranke Gibanje Svoboda.

Povedala je, da želijo dodatke privilegirani eliti uveljaviti s pozivanjem k bojkotu referenduma.

Neudeležba na referendumu bo namreč pomenila podporo dodatkom izbrancem. Zato ti pozivi, naj se ljudje ne udeležijo glasovanja o tem spornem zakonu, ki so ga sprejeli v koaliciji.

Na referendumu mora zakon zavrniti (glasovati proti) 338.671 volivcev in volivk. Tolikšen je kvorum, so sporočili z ministrstva za notranje zadeve. Ker se predvsem pri Golobu bojijo, da bodo tudi njihovi volivci in volivke glasovali proti (to kažejo tudi ankete), zdaj raje pozivajo k neudeležbi – bojkotu referenduma.

V SDS in NSi poziv Svobode in Levice k bojkotu referenduma vidijo kot neprimeren in kot poziv, naj volivci “ne opravijo državljanske pravice in dolžnosti”, kar je tudi v nasprotju s tem, kar narekujeta slovenska ustava in navsezadnje tudi koalicijska pogodba med vladajočimi strankami.

V SDS še dodajajo: “Medtem ko mnogi, ki so delali 40 let, preštevajo cente, bo vlada izbrancem podarila med 1.200 in 2.400 evrov vsak mesec.” Zato pozivajo k udeležbi na referendumu, ki bo 11. maja.

Javno priznanje Sare Žibrat (Svoboda) o tem, kaj je pravi razlog njihovega pozivanja k bojkotu referenduma: Sara Žibratposnetek 

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Banka, ki ji ne gre zaupati: UniCredit zapustil Wolfovo 1 v razdejanem stanju

UniCredit Banka Slovenija je zapustila prestižne prostore na Wolfovi 1 v središču Ljubljane (tik ob Tromostovju), čeprav naj bi najemna pogodba veljala do septembra...

Kar ni zmogla “mala” Tanja Fajon, je popravil novi minister

V mandatu vlade Roberta Goloba sta ob njegovem 80. rojstnem dnevu dva slovenska diplomata podala predlog, da ministrstvo za zunanje zadeve Dimitriju Ruplu, ki...

Takole jih je minister Rončević napel Asti Vrečko

Vlada je na včerajšnji seji sprejela sklepa, s katerima je znova ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve in Muzej novejše zgodovine Slovenije. Oba muzeja je prejšnja...

Novo mesto: S polaganjem venca v Pogancih in Prečni obeležili spominski dan občine in dan državnosti

V Mestni občini Novo mesto so se včeraj s polaganjem venca pri spomeniku v Pogancih in cvetja na grobu padlega Franca Uršiča v Prečni...