
“Verjetno ne veste, da smo dobili dopis ministrstva, da v ambulantah ne smemo izpostaviti svojega mnenja, da smo proti. Dopis z grožnjo inšpekcije in sankcij.”
Tako je na družbenih omrežjih zapisal zdravnik Dušan Baraga iz Zdravstvenega doma Cerknica.
Nadaljeval je: “Mogoče res pravno ni pravilno, da bi uporabil prostore javnega zavoda za izražanje svojega mnenja ampak, koga in zakaj se politika doji našega mnenja. Posegli so po cenzuri. Kaj takega še nisem doživel.
In bo kdo rekel, da so desne vlade bolj nazadnjaške. No ne vem, če to drži. Ampak ta vlada ni niti nazadnjaška niti napredna, ampak zmedena.
Problem zakona je, da je nedorečen, da uvaja prisilo zdravnikom, uvaja in hoče urediti hudo etično dilemo v času, ko družba moralno propada in je zdravstvo v zelo slabi kondiciji. Torej, ker v ambulanti o tem ne smemo objavljati in govoriti, lahko na svojem profilu.
Pozivam torej svoje znance, da se o zakonu dobro seznanijo in šele nato odločijo. Jaz pa se pač pridružujem zdravnikom ZD Ljutomer, ki so dovolj pogumni, da se upajo izpostaviti.”
Ministrstvo za zdravje, ki ustrahuje zdravnike in izvaja cenzuro, vodi Valentina Prevolnik Rupel (Gibanje Svoboda). Po zasedbi delovnega mesta, ko se je z ministrskega mesta moral posloviti Danijel Bešič Loredan (ustrezan ni Jankoviću), se je najprej sestala s predstavnikoma nevladnikom: znanim biciklistom Jašo Jenullom in Dušanom Kebrom, sooavtorjem slabega, nedorečenega, škodljivega in zelo spornega zakona o evtanaziji (uradno zakona o pomoči pri prostovoljnem končanu življenja), o katerem bomo odločali na nedeljskem referendumu.
Takrat smo poročali, da se je novoimenovana ministrica prej kot z zdravniki srečala z lobisti. Keber danes stoji tudi ob boku skrajni levici.
M. D.






































