Vlada je sprejela sklep o ustanovitvi javnega zavoda za razvoj sodobne plesne umetnosti – Zavod za sodobni ples. Ta bo deloval v Celju in Novi Gorici. S tem bo izpolnjena ena od zavez nacionalnega programa za kulturo, ki bo sodobnemu plesu zagotovila stabilen razvoj, so sporočili.
Z zavodom bo zagotovljeno dolgoročno in neprekinjeno izvajanje dejavnosti na področju sodobnega plesa. Usmerjen bo v medpodročno in medgeneracijsko povezovanje, mrežno delovanje, upoštevanje smernic trajnostnega razvoja in mednarodno sodelovanje. Deloval bo v EPIC centru v Novi Gorici in Celjskem domu, kjer bo imel tudi sedež.
V danes sprejetem ustanovitvenem sklepu so določeni status javnega zavoda, razmerja med ustanoviteljicami in zavodom ter temeljna vprašanja glede organizacije, dejavnosti in načina financiranja. Sklep o ustanovitvi bosta sicer na naslednjih sejah obravnavala še mestna sveta obeh občin.
Vlada ustanovitvenega sklepa javno še ni objavila, novico so sporočili prek družbenih omrežij (X), od koder so tudi fotografije.

M. D.







































