DomaAktualnoAnja Bah Žibert: Dvojna merila vladajočih

Anja Bah Žibert: Dvojna merila vladajočih

Poslanka Anja Bah Žibert (SDS) je na včerajšnji seji državnega zbora, kjer so obravnavali interpelacijo zoper delo ministra za notranje zadeve Boštjana Poklukarja, izpostavila tudi dvojna merila, ki jih uporablja ta vlada.

Uvodoma je pokazala fotografiji, kjer so bili policisti pred kratkim na prireditvi v Sodražici. Tam je bil navzoč tudi minister Poklukar, prišla je tudi predsednica Državnega zbora Urška Klakočar Zupančič.

Na prireditvi Psoglavski dnevi je v petek 27. junija 2025 namereč nastopila tudi skupina Šank Rock, katere član je tudi novi spremljevalec predsednice državnega zbora. Anja Bah Žibert pa je včeraj razkrila, kaj so o dogajanjih tistega dne povedali očividci.

“Bil je policijski kombi, terensko vozilo in marica, okoli prizorišča so krožili tudi kriminalisti iz Ribnice in patruljna vozila. Policisti so bili oblečeni v zaščitne jopiče, v policijskem kombiju pa so bili tudi psi. Kaj takega v Sodražici še nismo videli. Ampak, kdaj so zapustili prizorišče? Takoj, ko je predsednica (Klakočar Zupančič) odšla. Se pravi, ni šlo za skrb za državljane in prebivalce, ki živijo blizu Ribnice in kjer je romska problematika problem, šlo je za eno drugo skrb.”

Bah Žibertova je ministra Poklukarja vprašala, kje so bila vsa ta vozila, kje so bili vsi ti policisti takrat, ko so pretepli ribniškega župana in pretepli policstko? Ni jih bilo.

Pri tem je opozorila na nujnost preventive in navedla še en konkreten primer, in sicer Andreja Brečka iz Šentjerneja. Povedala je, da je slednji  v tem letu več kot 40-krat obvestil policijo o tem, da se krši javni red in mir in da se mu uničuje premoženje. Prišel je tudi na junijsko sejo Komisije za človekove pravice, kjer predstavnikov vlade in koalicije tako ni bilo. Bila je navzoča samo ena od državnih sekretark. Nadaljevanje dogajanj po tej seji je znano. Brečka so na domu obiskali pripadniki romske skupnosti, mu ponoči prizadejali premoženjsko škodo, čez teden dni pa so ga ponoči močno poškodovali.

In minister Poklukar ne naredi nič, gleda dol. V Šentjerneju, kjer je bil pred dvema dnevoma, se mu ni zdelo vredno srečati se z žrtvijo romskega nasilja.

Posnetek včerajšnjega nastoja Anje Bah Žibert v državnem zboru si lahko ogledate na povezavi: Anja Bah Zibert 

Mi pa objavljamo fotografije iz Sodražice, ki smo jih prejeli od našega bralca.

Urška Klakočar Zupančič v Sodražici z enim od udeležencev tamkajšnje občinske prireditve. (vir: bralec MD)

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Minister Matoz obiskal Novo mesto: O varnostnih razmerah in romski problematiki

Župan Gregor Macedoni je včeraj, v ponedeljek, 22. junija 2026, na rotovžu na krajšem delovnem srečanju sprejel ministra za notranje zadeve in javno upravo...

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...