DomaRazmere na cestahDnevna policijska poročilaVlamljali v gostinske lokale, več avtomobilov, ukradli renault megane

Vlamljali v gostinske lokale, več avtomobilov, ukradli renault megane

S Policijske uprave Novo mesto poročajo o večjem številu vlomov in tatvin ob koncu tedna. Izpostavili so:

V noči na 16. 11. so policiste poklicali na pomoč iz gostinskega lokala v Novem mestu, kjer naj bi moški kričal in grozil z nožem. Policisti so 29-letnega osumljenca prijeli in mu zasegli žepni nož, s katerim je grozil. Ovadili ga bodo zaradi kaznivega dejanja grožnje.

Policisti PP Šentjernej so bili 15. 11. obveščeni o tatvini drv na območju Polhovice. Na kraju so prijeli tri osumljence, ki so kradli drva in jih nalagali v kombi. Drva so zasegli in jih vrnili oškodovancu. Okoliščine tatvine še preverjajo.

Na območju Semiča je v noči na 15. 11. nekdo vlomil v gostinski lokal in odtujil menjalni denar, suhomesnate izdelke in več pločevink s pijačo. Z vlomom in tatvino je povzročil za okoli 600 evrov škode.

Med 12. 11. in 15. 11. je v Semiču neznanec vlomil v počitniško hišo in odtujil visokotlačni čistilec in škarje za obrezovanje. Z vlomom in tatvino je lastnika oškodoval za 900 evrov.

S parkirnega prostora na Seidlovi cesti v Novem mestu je 15. 11. med 11. in 16.30 odtujil osebni avtomobil Renault megane bele barve, registrskih oznak NM EK633.

15. 11. okoli 20. ure je na Bajčevi ulici v Novem mestu neznanec vlomil v osebni avtomobil in odtujil denarnico z dokumenti in bančno kartico. Lastnik ocenjuje, da je oškodovan za 700 evrov.

Na območju Gabrja je 15. 11. okoli 22.30 nekdo poskušal vlomiti v osebni avtomobil. V notranjost mu ni uspelo priti, z vlomom pa je povzročil za okoli 1.000 evrov škode.

V noči na 16. 11. je v okolici Metlike neznanec vlomil v dva gostinska lokala in odtujil denar in tobačne izdelke. Z vlomi in tatvino je povzročil za okoli 8.000 evrov škode.

V Regrči vasi v Novem mestu so v noči na 16. 11. neznanci vlomili v štiri parkirane avtomobile. Iz dveh niso ničesar odtujil, iz dveh pa očala, ključe in dokumente vozil.

Na Drski v Novem mestu je med 16. 11. in 17. 11. neznanec poskušal vlomiti v stanovanjsko hišo. V notranjost mu ni uspelo priti, z vlomom pa je povzročil za okoli 2.500 evrov škode.

Na Mirni je v noči na 18. 11. neznanec vlomil v gostinski lokal in odtujil menjalni denar.

V naselju Križišče na območju Krškega je 16. 11. nekdo skozi okno v pritličju vlomil v stanovanjsko hišo. Odtujil ni ničesar, nastala je le premoženjska škoda, povzročena z vlomom.

17. 11. popoldne je na parkirnem prostoru na območju Čateža ob Savi nekdo vlomil v pet avtomobilov. Okoliščine policisti še preiskujejo.

A. L.

ZADNJI ČLANKI

Minister Matoz obiskal Novo mesto: O varnostnih razmerah in romski problematiki

Župan Gregor Macedoni je včeraj, v ponedeljek, 22. junija 2026, na rotovžu na krajšem delovnem srečanju sprejel ministra za notranje zadeve in javno upravo...

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...