petek, 26 junija, 2026
DomaDolenjskaRevoz: Včeraj prvi dan, ko je potekalo merjenje temperature zaposlenim

Revoz: Včeraj prvi dan, ko je potekalo merjenje temperature zaposlenim

Koronavirus in številni ukrepi za preprečevanje širitve velike težave povzročajo tudi podjetjem. Novomeški Revoz je velik slovenski zaposlovalec, v njem dela okoli 3300 oseb. Zaradi težav z zagotavljanjem prisotnosti delavcev iz Hrvaške so včeraj začasno odpovedali nočno izmeno.

Ukrep prekinitve javnega potniškega prometa jim je povzročil precej težav, hkrati so zaposlenim včeraj ob vstopu v tovarno začeli meriti temperaturo.

Iz Revoza so nam včeraj sporočili, da so zjutraj uspeli zagnati proizvodnjo, kljub temu, da zaposlenim niso mogli omogočiti organiziranega prevoza, pač pa so se ti na delo pripeljali sami.

Navedli so, da v Revozu že od pojava koronavirusa v Evropi sprejemajo različne ukrepe, s katerimi bi zajezili njegovo širitev, zaščitili zdravje zaposlenih in ohranili delovanje podjetja. Ukrepi so naslednji:

  • na sprejemu kamionov v tovarno (obvezno razkuževanje rok, merjenje temperature, obvezno nošenje mask za voznike, spoštovanje razdalje …);
  • zaposlenim ob prihodu na delo merijo temperaturo;
  • v jedilnicah je obvezno razkuževanje rok na vhodu, daljši čas razdeljevanja, ukinitev samopostrežnega dela, priprava pribora, spoštovanje razdalje …, pri čemer so v pripravi novi ukrepi;
  • obiski, sestanki, izobraževanja, službena potovanje (vse odpovedano, vsi sestanki potekajo prek Skypa);
  • uvedeno je dodatno čiščenje, prezračevanje in razkuževanje prostorov;
  • zaposlene že od samega začetka opozarjajo na preventivno ravnanje za samozaščito pred virusom.

Včeraj je bil tudi prvi dan, ko je potekalo merjenje temperature. Zaradi nizkih zunanjih temperatur je prišlo do težav pri delovanju naprav in posledično zastojev, težave (tako tehnične kot organizacijske) naj bi odpravili do danes.

V podjetju se sicer vsak dan prilagajajo novim razmeram in sprejemajo dodatne preventivne ukrepe.

Za tiste poklice in posameznikom, za katere je to možno, omogočajo delo od doma.

Dobava delov je otežena in jo z velikimi prizadevanji še uspevajo zagotavljati.

Zaradi težav z zagotavljanjem prisotnosti delavcev iz Hrvaške (obvezna karantena ob povratku iz Slovenije) so včeraj začasno odpovedali nočno izmeno.

A. L.

ZADNJI ČLANKI

Griblje: Slovesno obeležili 500-letnico prve pisne omembe cerkve sv. Vida

V Krajevni skupnosti Griblje so v nedeljo obeležili 500-letnico prve pisne omembe cerkve sv. Vida v Gribljah. Slovesno sveto mašo je daroval msgr. Andrej...

Črnomelj: Konec tedna osrednje dogajanje letošnjega Jurjevanja v Beli krajini

V Jurjevanski dragi v Črnomlju se bo drevi s slovesnim odprtjem začelo osrednje dogajanje 62. Jurjevanja v Beli krajini, najstarejšega slovenskega folklornega festivala. Vse do nedelje...

Napadalcema na novomeške dijake več let zapora

Na Okrožnem sodišču v Novem mestu so v petek epilog dobil napadi na novomeške dijake. Na več let zapora je sodišče obsodilo 19-letna Moldavca...

Zaradi moškega na viaduktu več ur zaprta dolenjska avtocesta

Zaradi moškega v stiski, ki je grozil, da bo skočil z viadukta med predoroma Debeli hrib in Mali Vrh, je bila včeraj in danes...