Kronika: Več vlomov in tatvin

S Policijske uprave Novo mesto tudi tokrat poročajo o več vlomih in tatvinah.

Izpostavili so naslednje:

V noči iz ponedeljka na torek, 26. julij, je v Dobruški vasi nekdo skozi pritlično okno vlomil v stanovanjsko hišo. Po prvih ugotovitvah ni ničesar ukradel, nastala je le
premoženjska škoda, povzročena z vlomom.

V Zalogu na območju Straže  je v noči na torek, 26. julij, neznanec iz rezervoarja
delovna stroja iztočil in ukradel okoli 80 litrov goriva.

Na parkirnem prostoru v Novem mestu je v noči na torek, 26. julij, nekdo vlomil v
osebni avtomobil in ukradel prenosni računalnik, denarnico, dokumente in dve bančni kartici.

V Štrekljevcu pri Semiču je včeraj nekdo iz odklenjenega osebnega avtomobila ukradel dve konjski sedli. Lastnico je oškodoval za 700 evrov.

Včeraj okoli 17. ure je v gozdu ob cesti Novo mesto – Mirna Peč nekdo vlomil v
pakiran osebni avtomobil in z zadnjega sedeža ukradel torbico z denarjem, bančnimi karticami in dokumenti. Lastnica ocenjuje, da je oškodovana za okoli 2000 evrov.

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Eurodac sprejet: Slovenija dobila orodje za nadzor migracij

Državni zbor je včeraj, 23. junija 2026, po nujnem postopku sprejel Zakon o izvajanju Uredbe Evropske unije o vzpostavitvi sistema Eurodac za primerjavo biometričnih...

Banka, ki ji ne gre zaupati: UniCredit zapustil Wolfovo 1 v razdejanem stanju

UniCredit Banka Slovenija je zapustila prestižne prostore na Wolfovi 1 v središču Ljubljane (tik ob Tromostovju), čeprav naj bi najemna pogodba veljala do septembra...

Kar ni zmogla “mala” Tanja Fajon, je popravil novi minister

V mandatu vlade Roberta Goloba sta ob njegovem 80. rojstnem dnevu dva slovenska diplomata podala predlog, da ministrstvo za zunanje zadeve Dimitriju Ruplu, ki...

Takole jih je minister Rončević napel Asti Vrečko

Vlada je na včerajšnji seji sprejela sklepa, s katerima je znova ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve in Muzej novejše zgodovine Slovenije. Oba muzeja je prejšnja...