DomaAktualnoAndrej Hoivik: "O zmagi tvojega glasu"

Andrej Hoivik: “O zmagi tvojega glasu”

“Po 35 letih, ko so bile izvedene prve demokratične volitve, smo bili priča prvovrstnemu strelu v koleno vladajočih vladnih strank Gibanje Svoboda in Levica.

Tudi če bi pozvali k udeležbi in bi vsi volilci teh strank, ki so oddali zanju, glas na evropskih volitvah (na katerih je mimogrede kandidirala tudi članica Levice Zdenka Badovinac, od lanskega leta predsednica Prešernovega sklada), bi koalicija gladko izgubila.

Pri zavrnitvenem kvorumu namreč ni pomembno, kolikšna je volilna udeležba. Pomembni so posamični glasovi #PROTI – in teh smo predlagatelji referenduma zbrali preko 403.000. Z bojkotom z Ustavo zagotovljene pravice (celo dolžnosti, bi dejali v Švici) so vladajoči omogočili plebiscitarni rezultat referenduma. Niti Niki Kovač Inštitut 8. marec leta 2021 ni uspelo doseči 90 % glasov PROTI vodi, z referendumom PROTI privilegijem smo dosegli kar 93 % zavrnitev slabega Golobovega zakona, ki je pred pokojninsko reformo – kar je v totalnem nasprotju z dogovorom s socialnimi partnerji pred letom dni – kar TRIKRAT (na odboru, na redni seji in po vetu Državnega sveta) glasovala ZA svoj zakon.

Zakaj bojkot?

Ker ti stranki ne zaupata svojim volivcem. Ker bi morda glasovali drugače od njih. In tu nastane “politični pol” levih strank, ki se “borijo” za “blaginjo za vse, ne le za peščico” in obljubljajo “spodbujanje participacije na referendumih”, v resnici pa so te floskule, niti lastni volivci iz aprila 2022 jim ne verjamejo več. Zato bojkot. Bojkot = strah pred ljudstvom. Strah pred oddajo glasu.

Referendum ni govoril o kulturi ne o umetnosti, to ima ga. Milena Zupančič prav. Govoril je o nepravičnih dodatkih, ki bi omogočali blaginjo peščice, pokojninska reforma pa zanje ne bi veljala. Pa čeprav bi morala. Saj smo po Ustavi RS (14. člen) pred zakonom vsi enaki. Razen seveda, če vladajoči sprejmejo poseben zakon za peščico.

Skupaj smo ga preprečili. Ker je tako prav.

Pred pokojninsko reformo moramo narediti čisti rez in imeti vsi enaka izhodišča, ko se gre za pokojnine. Vsak jo bo enkrat prejel, če bo le dočakal starost.

Naj vas večinski mediji ne zavedejo, odvisni so namreč od denarja vlade, ki jim ga pripravlja in tudi že deli. Predvsem nov medijski zakon bo jackpot za vladne medije. Za kritične pa posledična cenzura.

Nekaj je gotovo – 11. MAJ 2025 je bil dan zmage. Dan zmage demokracije. Dan D. Ki bo znova dosežen zelo kmalu. In to na parlamentarnih volitvah. Takrat bo štel VSAK GLAS. In TVOJ GLAS bo ODLOČILEN. Za Slovenijo.

Hvala za oddan glas.”

Tako je zapisal Andrej Hoivik, poslanec in nosilec kampanje Slovenske demokratske stranke za referendum o privilegiranih pokojninah.

O Hoiviku veliko pove tudi naslednji komentar na enem od družbenih omrežij: “Mirno je zdržal vsa poniževanja in norčevanja s strani levičarjev, izvrstno opravil vsa soočanja. Andrej Hoivik je junak tega referenduma.”

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Zakon, o katerem zbirajo podpise, nima nobene povezave s policijo

Skupina levih  t. i. razumnikov ob pomoči nevladnih organizacij, ki jih je bogato financirala prejšnja vlada, in opozicijskih strank te dni zbira potrebnih 40.000...

Ker ji niso pripeli varnostne vrvi, pri skoku z mostu omahnila v smrt (video)

V grozljivi nesreči med skokom z elastično vrvjo je v soboto zjutraj umrla 21-letna Brazilka Maria Eduarda Rodrigues de Freitas. Mladenka je padla z...

DARS pod Ribičem in Muhičevo: Kako je Svoboda podražila stavbo za več kot 10 milijonov evrov

Nova poslovna stavba Družbe za avtoceste RS (DARS) na Griču, ob ljubljanski obvoznici, v Ljubljani naj bi bila sodoben, trajnosten objekt. Namesto tega je...

Izobešanju palestinske zastave na predsedniški palači nasprotuje več ljudi, kot ga podpira

Odločitvi predsednice republike Nataše Pirc Musar, da na pročelju predsedniške palače izobesi palestinsko zastavo, nasprotuje več ljudi, kot jo podpira, je pokazala anketa, ki...