DomaAktualnoNemškega kanclerja na letališču pričakal nek uradnik

Nemškega kanclerja na letališču pričakal nek uradnik

Nemški kancler Olaf Scholz je bil včeraj na prvem delovnem obisku v Sloveniji. Na letališču pa ga nista pričakala Robert Golob ali Tanja Fajon, pač pa “nek” uradnik (v pošvedranih čevljih), katerega imena niso objavili.

Golob pa ga je ob prihodu na letališče in sestopu iz letala pozdravil zgolj prek omrežja X (nekdanjega Twitterja). Sporočilo je bilo: Predsednik vlade dr. Robert Golob: “Dobrodošel v Sloveniji. Veselim se najinega pogovora.” Kot da bil Scholz v tistem trenutku prebiral Twitter.

Tanja Fajon se je pred zadnjimi državnozborskimi volitvami sicer hvalila, kako ima telefonsko številko od Olafa Scholza, predsednika nemške bratske stranke, in kako ga lahko kadarkoli pokliče.

Celo v Nemčijo je poletela in iskala termin za fotografiranje z njim ter na takšen način poskušala vplivati na slovenske volivce, češ, kako pomembna je.

Nato je kot predsednica stranke SD postala ministrica za zunanje zadeve, za Scholza, dolgoletnega nemškega socialdemokratskega politika in od leta 2021 predsednika nemške vlade (kanclerja) pa se ne zmeni več. Ali pač. Z Olafom Scholzem se je sinoči srečala zgolj na večerji, fotografij o tem pa na uradnem profilu vlade ni objavljenih. Je pa to Fajonova objavila na svojem profilu X (nekdanji Twitter).

Po prihodu na letališče so kanclerja sicer odpeljali na Brdo, kjer se je na delovnem obisku srečal z Golobom, vendar je ta sramota ob prihodu predsednika nemške vlade, ko je Nemčija najpomembnejša zunanjetrgovinska partnerica Slovenije, velika sramota.

Takšno sporočilo je slovenska vlada včeraj poslala v svet in to objavila tudi na X:

Fajonova se je z nemškim kanclerjem srečala zgolj na večerji in fotografijo objavila na svojem profilu X.

Vir: X

A. L.

ZADNJI ČLANKI

Minister Matoz obiskal Novo mesto: O varnostnih razmerah in romski problematiki

Župan Gregor Macedoni je včeraj, v ponedeljek, 22. junija 2026, na rotovžu na krajšem delovnem srečanju sprejel ministra za notranje zadeve in javno upravo...

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...