Kronika: Več vlomov in tatvin

S Policijske uprave Novo mesto tudi tokrat poročajo o več vlomih in tatvinah.

Izpostavili so naslednje:

V noči iz ponedeljka na torek, 26. julij, je v Dobruški vasi nekdo skozi pritlično okno vlomil v stanovanjsko hišo. Po prvih ugotovitvah ni ničesar ukradel, nastala je le
premoženjska škoda, povzročena z vlomom.

V Zalogu na območju Straže  je v noči na torek, 26. julij, neznanec iz rezervoarja
delovna stroja iztočil in ukradel okoli 80 litrov goriva.

Na parkirnem prostoru v Novem mestu je v noči na torek, 26. julij, nekdo vlomil v
osebni avtomobil in ukradel prenosni računalnik, denarnico, dokumente in dve bančni kartici.

V Štrekljevcu pri Semiču je včeraj nekdo iz odklenjenega osebnega avtomobila ukradel dve konjski sedli. Lastnico je oškodoval za 700 evrov.

Včeraj okoli 17. ure je v gozdu ob cesti Novo mesto – Mirna Peč nekdo vlomil v
pakiran osebni avtomobil in z zadnjega sedeža ukradel torbico z denarjem, bančnimi karticami in dokumenti. Lastnica ocenjuje, da je oškodovana za okoli 2000 evrov.

M. D.

ZADNJI ČLANKI

ZPIZ: Izplačilo letnega dodatka v letu 2026

Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije bo v torek, 30. junija, skupaj z junijskimi pokojninami izplačal letni dodatek za leto 2026. Pogoji in roki...

Vrtovec: Preveč odprtih delovišč na avtocestah

Na avtocestnem križu je po oceni ministra za infrastrukturo Jerneja Vrtovca odprtih preveč delovišč hkrati. Izpostavil je, da prihajamo v ključno turistično sezono in...

Rončevićeva prva poslanica: Šola kot prostor rasti, znanja in medsebojnega spoštovanja

Ob zaključku še enega uspešnega šolskega leta je minister prof. dr. Borut Rončević objavil svojo prvo poslanico. Besedilo je polno optimizma, hvaležnosti in jasne...

Eurodac sprejet: Slovenija dobila orodje za nadzor migracij

Državni zbor je včeraj, 23. junija 2026, po nujnem postopku sprejel Zakon o izvajanju Uredbe Evropske unije o vzpostavitvi sistema Eurodac za primerjavo biometričnih...