DomaSlovenijaRomana Tomc o zlorabah, ki si jih je privoščila Tanja Fajon

Romana Tomc o zlorabah, ki si jih je privoščila Tanja Fajon

Evropski poslanci so danes na plenarnem zasedanju v Bruslju govorili tudi o ustnem vprašanju Komisiji glede madžarskega vmešavanja v medije v Sloveniji in Severni Makedoniji, kar je sicer na dnevni red spravila socialistična evroposlanka Tanja Fajon, tudi predsednica SD. Fajonova v napadu na zdajšnjo vlado v Evropskem parlamentu ni bila uspešna, njen napad je padel v vodo. 

V nadaljevanju objavljamo govor Romane Tomc na plenarnem zasedanju Evropskega parlamenta, o ustnem vprašanju Evropski komisiji glede madžarskega vmešanja v medije v Sloveniji in Severni Makedoniji.

“Govorimo o vprašanju, ki je zastavljeno izključno z namenom vmešavanja v notranje zadeve in diskreditiranja slovenske vlade. Absurdno pri tem je, da temelji na informacijah nekega obskurnega slovenskega spletnega portala s sumljivim in nepreglednim lastništvom, znanega po napadih na desno sredinsko vlado in po novinarjih, ki so že bili obtoženi na Novinarskemu častnem razsodišču

V Sloveniji imamo resne težave z medijskim prostorom, ki je popolnoma neuravnotežen že 30 let. Monopoli, ki so se na vseh področjih, od gospodarstva do sodstva in medijev oblikovali v tem času, so v rokah levice. To preprečuje uresničevanje demokratičnih procesov v državi. Poseben problem je nacionalna RTV, za katero bi pričakovali, da je neodvisna. Žal temu ni tako.

Dominantni mediji v Sloveniji predstavljajo 90 % medijskega prostora. Tisti v slovenski lasti, so v rokah leve tajkunske elite, ki preko njih izvaja politično agendo. Njihova moč je izjemna.  Razen nekaj svetlih izjem je objektivno novinarstvo v Sloveniji mit.

O zgodbah, ki jim ne ustrezajo, ne pišejo, veliko je prikrivanja in pristranskega poročanja. Zato je tistih nekaj ne – levih in neodvisnih medijev, za Slovenijo izjemnega pomena.

Veliko nepreglednost v lastništvu ugotavlja tudi Evropska komisija.

Spremembe so potrebne. In te ne pomenijo uničevanja neodvisnih medijev, ravno nasprotno. So poskus, kako medijski prostor narediti boljši –  bolj neodvisen, pregleden in uravnotežen.

Žal je ravno ta primer očiten dokaz, kako celo v Evropskem parlamentu slovenski socialisti zlorabljajo medije za politični bolj.

Za mano bosta nastopili dve bivši slovenski novinarki, ki imata bogate izkušnje z neuravnoteženim medijskim prostorom. Bili sta del tega in ne dvomim, da bosta z vsemi silami branili monopole v katerih sta delovali.”

Posnetek govora Romane Tomc v celoti je dostopen tukaj: youtu.be/

Do Fajonove je bil kritičen tudi evropski poslanec Franc Bogovič. Dejal je:

“Tratimo dragoceni čas! Fajonova s svojo za lase privlečeno notranje-politično igro obremenjuje Evropski parlament in EU, ki bi morala biti osredotočena na usodo Evrope v danem trenutku.”

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Minister Matoz obiskal Novo mesto: O varnostnih razmerah in romski problematiki

Župan Gregor Macedoni je včeraj, v ponedeljek, 22. junija 2026, na rotovžu na krajšem delovnem srečanju sprejel ministra za notranje zadeve in javno upravo...

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...