DomaDolenjskaV Ivančni Gorici ponovno posejali sončnice za sončno prihodnost

V Ivančni Gorici ponovno posejali sončnice za sončno prihodnost

Ob letošnjem svetovnem dnevu čebel se je Občina Ivančna Gorica ponovno pridružila vseslovenskemu projektu Slovenskih železnic ter ob nadvozu ob železniški progi zasadila semena sončnic za sončno prihodnost.

Pri setvi sončnic so sodelovali učenci čebelarskega krožka OŠ Stična, dijaka Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna Gorica, čebelarji Čebelarskega društva Stična in Čebelarskega društva Krka-Zagradec, direktorica Zavoda Prijetno domače Maja Lampret, ravnatelj OŠ Stična Marjan Potokar, direktorica občinske uprave dr. Andrejka Miše Glavič, župan Dušan Strnad ter vrhunski telovadec Mitja Petkovšek.

Župan Dušan Strnad je ob tem izrazil zadovoljstvo, da so po enem letu ponovno tukaj. “V tem času smo lahko opazovali sadove našega prvega sajenja sončnic in moram reči, da je bilo uspešno. Želimo si, da bo polje letos še lepše zacvetelo. To, kar počnemo, je predvsem simbolna gesta in zgled drugim ljudem, kako se je treba obnašati do narave, okolja, čebel in ljudi, ki tukaj živijo,” je povedal župan.

Ob tem se je zahvalil Slovenskim železnicam za pobudo in podporo pri izvedbi tovrstnih akcij. “Če smo zgled, bodimo zgled vsak dan. Ob svetovnem dnevu čebel iskreno čestitam vsem in želim, da bi sončnično polje v Ivančni Gorici čim lepše zacvetelo,” je dodal.

Poudaril je tudi pomen ozaveščanja ljudi o sajenju medovitih rastlin in skrbi za čebele. “Če si prijazen do čebel, si prijazen tudi do ljudi. Z različnimi akcijami po občini dokazujemo, da naziv Čebelam prijazna občina nosimo upravičeno,” je še dodal župan Strnad.

Sajenju sončnic se je pridružila tudi maskota Višnja iz Hiše kranjske čebele, ki je dogodek še dodatno popestrila.

Naj še dodamo, da je bil projekt Slovenskih železnic lani nagrajen z evropsko nagrado za najboljšo zeleno nacionalno kampanjo v Evropi ter povabljen na razstavo v Evropski parlament v Bruselj. Med razstavljenimi fotografijami je bila tudi fotografija iz Ivančne Gorice.

Zapisal in fotografiral: Gašper Stopar

Več fotografij je dostopnih na povezavi: ivancna-gorica.si

ZADNJI ČLANKI

Pijan na križišču usmerjal promet

V soboto zvečer so novomeške policiste poklicali s Seidlove ceste v Novem mestu, kjer je več občanov prijavilo moškega, ki je stal na vozišču...

Nekdanji minister Lahovnik prizemljil Urško Klakočar Zupančič

Levi mediji Urško Klakočar Zupančič kljub temu, da ni bila izvoljena za poslanko, še naprej promovirajo. Kljub temu, da je napovedala svoj umik iz...

Po Evropi množično gorijo cerkve, evropska politika pa se ne zgane

Odkar se je v zadnjem desetletju ekstremno povečal prihod nezakonitih migrantov v Evropo, po vseh celini narašča število napadov na cerkve in druge krščanske...

Požagali devet drogov telekomunikacijskega omrežja in odnesli 370 metrov kabla

Potem ko je ustavno sodišče zadržalo izvajanje t. i. Šutarjevega zakona, je znova pogosteje na delu bakromobil. Ta je bil pretekli konec tedna dejaven...