DomaBela krajinaŠkocjan bo izgubil okoli pol milijona evrov

Škocjan bo izgubil okoli pol milijona evrov

Župan Jože Kapler: "Zelo mi je žal, da državni zbor ni izglasoval predlagane povprečnine."

Koalicija LMŠ, SD, SMC, DeSUS in SAB s podporo SNS je v državnem zboru glasovala proti višjim povprečninam za občine. Poslanci in poslanke koalicije so tako vsakemu občanu in občanki vzeli po 59,69 evra za leto 2020 in 79,80 evra za leto 2021.

Občina Škocjan bo zaradi tega v letu 2020 izgubila 231.928 evrov, v letu 2021 pa še 265.574 evrov. Skupaj 497.502 evra.

Kaj to pomeni za Škocjan, smo zato vprašali njenega župana Jožeta Kaplerja. Povedal nam je:

Župan Jože Kapler (foto: Občina Škocjan)

“Meni je zelo žal, da državni zbor ni izglasoval povprečnine, ki je bila predlagana tako za leto 2020 kot za leto 2021. Namreč, občine so v veliki meri gibalo razvoja na vseh področjih. Tu imam v mislih cestne, komunalne infrastrukture, šole, vrtce, kulturne domove, športne površine – to so stvari, za katere bi se dvig povprečnine poznal pri razvoju.
Naš realni proračun je okoli 3.000.000 evrov. Od tega je 2.500.000 evrov zakonskih obveznosti (sociala, šole, vrtci, društva, šolski prevozi, plače itd.).
To pomeni, da ostane denarja za investicije okoli 500.000 evrov.

Pomembno je tudi, da ima občina več lastnih sredstev pri zagotavljanju sofinanciranja pri raznih državnih ali evropskih razpisih. Toliko na kratko. Tu ni velike filozofije. Delaš toliko, kot je denarja. Upravičena pričakovanja občanov pa so zagotovo večja.”

C. R.

ZADNJI ČLANKI

Banka, ki ji ne gre zaupati: UniCredit zapustil Wolfovo 1 v razdejanem stanju

UniCredit Banka Slovenija je zapustila prestižne prostore na Wolfovi 1 v središču Ljubljane (tik ob Tromostovju), čeprav naj bi najemna pogodba veljala do septembra...

Kar ni zmogla “mala” Tanja Fajon, je popravil novi minister

V mandatu vlade Roberta Goloba sta ob njegovem 80. rojstnem dnevu dva slovenska diplomata podala predlog, da ministrstvo za zunanje zadeve Dimitriju Ruplu, ki...

Takole jih je minister Rončević napel Asti Vrečko

Vlada je na včerajšnji seji sprejela sklepa, s katerima je znova ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve in Muzej novejše zgodovine Slovenije. Oba muzeja je prejšnja...

Novo mesto: S polaganjem venca v Pogancih in Prečni obeležili spominski dan občine in dan državnosti

V Mestni občini Novo mesto so se včeraj s polaganjem venca pri spomeniku v Pogancih in cvetja na grobu padlega Franca Uršiča v Prečni...