DomaDolenjskaŠentrupert: Občane in občanke prosijo za uporabo bankomata

Šentrupert: Občane in občanke prosijo za uporabo bankomata

Občina Šentrupert je objavila poziv občanom za uporabo bankomata v Šentrupertu. Zapisali so, da so seznanjeni, da namerava Nova ljubljanska banka (NLB) odstraniti bankomat v Šentrupertu, ker naj bi bil nerentabilen. Stopili so v stik z banko in izrazili veliko zaskrbljenost zaradi njihove odločitve, saj bi ukinitev bankomata pomenila veliko izgubo za občane, zlasti za starejše prebivalce in manj mobilne skupine, ki so od njegove prisotnosti odvisne pri vsakodnevnih opravkih.

Banko so prosili informacijo, ali obstajajo možnosti, da se bankomat v Šentrupertu ohrani – bodisi na obstoječi lokaciji, bodisi na alternativni lokaciji v središču naselja.

Glede na to, da je bila v preteklosti za sanacijo NLB vložena tudi državna sredstva, na občini menijo, da je ukinitev te storitve za lokalno skupnost nesprejemljiva in v nasprotju z javnim interesom.

Iz NLB pa so prejeli odgovor, da razumejo želje in pomisleke ter se zavedajo, da je stanje na terenu oziroma utrip v kraju popolnoma drugačen od njihovega pogleda. Poudarili so, da nobena odločitev za umik bankomata ni enostavna. “Lokacije, kjer je načrtovan umik, so skrbno pregledane in analizirane, pri čemer še posebej upoštevajo število izvedenih transakcij in zneskov, bližino drugega bankomatov in starost bankomata,” so dodali.

Pri analizi bankomata, ki se nahaja na naslovu Šentrupert 128 pa ugotavljajo, da število transakcij na njem že zadnjih nekaj let vztrajno upada. To je verjetno tudi posledica splošnih trendov in prilagojenih uporabniških navad strank, ki se vse pogosteje poslužujejo digitalnih bančnih storitev in negotovinskega poslovanja.

Kljub temu, da je bankomat že nekaj časa nerentabilen, so na pobudo občine nato sprejeli poslovno odločitev, da bodo bankomat na lokaciji Šentrupert 128 do konca leta umestili na t. i. opazovalno listo. V začetku januarja 2026 pa bodo preverili dejansko stanje poslovanja bankomata. V kolikor se bo izkazalo, da število transakcij še naprej upada, bodo bankomat prisiljeni odstraniti.

Občina zato vse občanke in občane prosi, da bankomat uporabljajo, v kolikor jih to dopuščajo možnosti, saj ga bo banka sicer odstranila.

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...

Ob 35-letnici spopada prenovili obeležje na Medvedjeku

Trebanjska združenje Zveze veteranov vojne za Slovenijo je s pomočjo občin, ministrstva za obrambo in donacij podjetij obnovilo Spominski park na Medvedjeku, kjer je...