DomaAktualnoPrometni kolaps posledica obljub o moratoriju na gradnjo cest

Prometni kolaps posledica obljub o moratoriju na gradnjo cest

Na slovenskih cestah je kolaps, ne samo v teh prazničnih dneh, pač pa tudi v ostalih. Večja mesta, med njimi tudi Novo mesto, se dnevno dušijo v prometu. 

Levji delež za to nosi zdajšnja vladajoča koalicija (Svoboda, SD in Levica).

Ta je pred volitvami aprila 2022 klonila pred ekstremnimi levičarskimi skrajneži, takratnimi pouličnjaki, pod formalnim vodstvom Jaše Jenulla. Ti so jih 16. aprila 2022, osem dni pred volitvami, posedli na oslovsko klop sredi Ljubljane in od vodilnih v levih strankah zahtevali številne odgovore, med vprašanji je bilo tudi to, ali se strinjajo z njihovo zahtevo o moratoriju na gradnjo cest. Da se strinjata, sta srečna potrdila tudi Robert Golob (Svoboda) in Luka Mesec (Levica). In bila nato tudi nagrajena. Z mestoma predsednik in podpredsednika vlade. Danes uživata, državljani pa se dušimo.

In kam gre denar, namenjen za ceste? K ekstremnim levičarskim nevladnikom in za nezakonite migrante, s katerimi želijo nadomestiti (zamenjati) narod. Vse za to, da bi se naslednje mandate spet lahko “sončili” na oblasti. Da državo spreminjajo v Kubo ali Venezuelo, jih ne zanima.

Tako je bilo 16. aprila 2022:

Oslovska klop, 16. april 2022 (Tako so nevladniki pred volitvami aprila 2022 na oslovsko klop pred parlamentom postavili predsednike strank)
Oslovska klop, 16. april 2022 (Tako so nevladniki pred volitvami aprila 2022 na oslovsko klop pred parlamentom postavili predsednike strank)

Zastoji na cestah se tudi ponoči niso zmanjšali. (vir: 3. maj 2025, X)

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Napadalcema na novomeške dijake več let zapora

Na Okrožnem sodišču v Novem mestu so v petek epilog dobil napadi na novomeške dijake. Na več let zapora je sodišče obsodilo 19-letna Moldavca...

Zaradi moškega na viaduktu več ur zaprta dolenjska avtocesta

Zaradi moškega v stiski, ki je grozil, da bo skočil z viadukta med predoroma Debeli hrib in Mali Vrh, je bila včeraj več ur...

Semič: Praznovanje 30-letnice Gasilske zveze Semič in dneva državnosti

V Semiču bo danes slovesna prireditev ob 30-letnici Gasilske zveze Semič in dnevu državnosti. Gre za skupno prireditev, ki jo pripravljata Gasilska zveza Semič...

Šentjernejski plamen upanja za 35 let slovenske državnosti

Člani alpinističnega odseka Kulturnega in etnološkega društva Gallus Bartholomaeus so na kresni večer že 14. zapovrstjo prižgali plamen upanja za pravično Slovenijo. Ogenj je...