DomaAktualnoNovomeški občinski svetniki poslanko Dergančevo pozivajo k odstopu

Novomeški občinski svetniki poslanko Dergančevo pozivajo k odstopu

17 od 30 svetnikov občinskega sveta Mestne občine Novo mesto je poslanko Gibanja Svoboda Jožico Derganc pozvalo k odstopu s poslanske funkcije. Očitajo ji, da kot dolenjska poslanka v državnem zboru ni naredila ničesar za reševanje romske problematike. “Očitno svojega poslanstva ne opravljate, zato je edino dostojno ravnanje na takšnem položaju, da sprejmete svojo subjektivno odgovornost in odstopite kot predstavnica Novega mesta v državnem zboru,” so zapisali.

Občinski svetniki iz vrst Liste Gregorja Macedonija, SDS, NSi, Liste Naš kraj naše mesto, Stranke generacij in samostojni svetnik Silvo Mesojedec v pozivu poslanki opozarjajo, da je romska problematika že več let osrednja varnostna tematika v Jugovzhodni Sloveniji, zato so župani ob podpori občinskih svetov že v začetku tega mandata vložili predloge štirih zakonov, ki naj bi pristojnim službam omogočili lažje izvajanje zakonodaje na tem področju.

Podobne zakone kot župani je sicer pripravila že prejšnja vlada, a jih je opozicija v prejšnjem sklicu v parlamentu z različnimi manevri odmikala iz faz sprejemanja v državnem zboru.

“Ko ste vstopili v predvolilni boj, ste verjetno to tematiko dobro poznali, poleg tega, da že vse življenje živite v naši skupnosti, ste tudi svoj poklic opravljali v javnem zavodu, ki se je s to tematiko redno srečeval. Žal pa so bila vrata te problematike z nastopom novega sklica parlamenta popolnoma zaprta, do tragičnega dogodka v Novem mestu,” so zapisali.

Opozarjajo, da je Dergančeva kot poslanka v državnem zboru vse do Šutarjevega zakona glasovala proti zakonom, ki so jih v preteklosti za reševanje romske problematike vložile različne poslanske skupine in poslanci, teh pa je bilo cela vrsta.

“Po našem mnenju ste z glasovanjem proti in z izogibanjem glasovanjem sami aktivno branili nedelujoč državni sistem na področju reševanja romske problematike, ki nas je žal pripeljal do najbolj možnega tragičnega dogodka kot je uboj, zato od vas pričakujemo, da za svoja dejanja prevzamete odgovornost in takoj in nepreklicno odstopite s položaja poslanke,” so zapisali.

Prepričani so namreč, da mora biti delo poslanca v državnem zboru državotvorno ter da mora, ne glede na svojo politično pripadnost, aktivno zagovarjati reševanje ključnih problematik v okolju kjer je izbran.

“Pasivna drža in aktivno zavračanje predlogov za reševanje problematike v okolju, ki ga poslanec zastopa, po našem mnenju ni primeren način delovanja izvoljenega funkcionarja. Ker ste vi točno to počeli, vas pozivamo k odstopu,” so zapisali.

A. V.

ZADNJI ČLANKI

Polževo: V znamenju praznovanja dneva državnosti

Danes je na vrhu Polževega nad Višnjo Goro potekala osrednja svečanost ob dnevu državnosti, ki jo je pripravila Občina Ivančna Gorica v sodelovanju z...

Pirc Musarjeva spet pela levite – požela pa žvižge

Nataša Pirc Musar je na državni proslavi ob 35. obletnici samostojnosti spet pokazala, zakaj je njen mandat zaznamovan z globoko politično pristranskostjo in izgubo...

Domovina praznuje: Poslanica predsednika vlade Republike Slovenije

V nadaljevanju objavljamo poslanico predsednika vlade Republike Slovenije in predsednika Slovenske demokratske stranke Janeza Janše. "Spoštovani Slovenke in Slovenci, državljanke in državljani, cenjeni rojaki v...

Gibanje Svoboda bi dobilo bistveno manj poslancev; kako kaže ostalim?

Stranke vladne koalicije SDS, NSi+SLS+Fokus in Demokrati Anžeta Logarja ter Resni.ca bi, če bi bile volitve danes, dobile približno enako poslancev, kot jih imajo...