Ministrstvo za notranje zadeve in javno upravo je vsem upravnim enotam posredovalo navodilo, da morajo občankam in občanom omogočiti dostop do upravnih storitev tudi brez predhodnega naročanja.
Upravne enote so namreč prvi stik državljanov z državno upravo in pomemben servis za ljudi, zato bo vsem uporabnikom v času uradnih ur omogočeno osebno urejanje upravnih zadev, so sporočili.
Še naprej pa je strankam na voljo tudi možnost naročanja prek sistema e-naročanje, ki omogoča rezervacijo termina obiska upravne enote in obravnavo v času potrjenega termina. https://esamonarocanje.gov.si/ue/sl
Na minsitrstvu še dodajajo, da uporabniki lahko številne upravne storitve hitro in enostavno opravijo tudi elektronsko, prek portala e-Uprava. Pri tem je potrebna le elektronska identiteta oziroma elektronski podpis (digitalno potrdilo ali elektronska osebna izkaznica ali smsPASS). – https://e-uprava.gov.si/?lang=si
M. D:



































