DomaRazmere na cestahDnevna policijska poročilaKronika: Ukradli, kar jim je prišlo pod roko, veliko škode

Kronika: Ukradli, kar jim je prišlo pod roko, veliko škode

S Policijske uprave Novo mesto poročajo o več vlomih in tatvinah v zadnjih. Povzročene škode je veliko.

Izpostavili so:

V Vranovičih je med 25. 4. in 26. 4. nekdo z dvorišča kmetijskega objekta odtujil kotel za žganjekuho.

V Stari vasi na Bizeljskem je med 25. 4. in 26. 4. neznanec vlomil v nenaseljeno stanovanjsko hišo. Poškodoval je notranjost in s tem povzročil za okoli 10.000 evrov škode.

Na območju Semiča je nekdo vlomil v zidanico in odtujil okoli 60 litrov vina, črpalko za pretakanje vina, televizijski sprejemnik, prenosno klimatsko napravo in grelnik. Z vlomom in tatvino je povzročil za okoli 1.400 evrov škode.

Na parkirnem prostoru stanovanjske hiše v Novem mestu je v noči na 27. 4. nekdo vlomil v osebni avtomobil. Odtujil ni ničesar, nastala je le premoženjska škoda, povzročena z vlomom.

V Žužemberku je 27. 4. na parkirnem prostoru nekdo poskušal vlomiti v štiri avtomobile. V notranjost mu ni uspelo priti, nastala je le premoženjska škoda, povzročena z vlomi.

V noči na 28. 4. je v Prevolah (Žužemberk) neznanec skozi balkonska vrata vlomil v stanovanjsko hišo in odtujil mobilni telefon. Okoliščine policisti še preiskujejo.

V Krškem je med 25. 4. in 26. 4. nekdo skozi vrata vlomil v prodajalno in odtujil motoristične čelade in menjalni denar. Z vlomom in tatvino je povzročil za okoli 1.000 evrov škode.

V Banovcih na območju PP Krško so med 25. 4. in 26. 4. neznanci v bližini vhoda v zidanico našli ključ, vstopili v objekt in odtujili okoli 700 litrov vina in suhomesnate izdelke. Lastnika so oškodovali za okoli 2.000 evrov.

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Minister Matoz obiskal Novo mesto: O varnostnih razmerah in romski problematiki

Župan Gregor Macedoni je včeraj, v ponedeljek, 22. junija 2026, na rotovžu na krajšem delovnem srečanju sprejel ministra za notranje zadeve in javno upravo...

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...