DomaAktualnoGolob pobegnil iz Slovenije

Golob pobegnil iz Slovenije

Robert Golob, odhajajoči predsednik vlade in predsednik stranke Svoboda, je tik pred volitvami (ki so čez nekaj dni) odpovedal zadnje sklepno soočenje 1 na 1 z Janezom Janšo na Planet TV ob 18. uri.

Namesto da bi prišel pred kamere in se soočil z vprašanji, je pobegnil z letalom, domnevno v Bruselj. Zjokat se svojim političnim prijateljem, ker izgublja na celi črti. Ker je v štirih letih zavozil vse, kar se zavoziti da.

Uradno sicer zaradi “resnosti informacij o vplivanju zasebne paravojaške organizacije” (beri: afera Black Cube, prisluhi, veleizdaja in vse tisto, kar je sam razpihal na POP TV).

To danes vsekakor ni “državniški obisk” nekoga v Bruslju, pač pa klasičen politični beg.

Premier, ki se boji soočenja z glavnim tekmecem v živo na televiziji, raje leti v Bruselj “k svojim prijateljem” in se tam pogovarja o “stanju pred volitvami”.

To je isto kot če bi boksar tik pred dvobojem rekel: “Veš kaj, grem raje na sprehod v park, ker je tam zrak boljši.”

Janez Janša je napovedal, da bo na Planet18 – z Golobom ali brez. To je ravno obratno: moški, ki ne beži pred dialogom, ampak ga išče.

Golob pa je spet pokazal svoj modus operandi: ko je vroče, se skriva za evropskimi kulisami, za “mednarodno skupnostjo” in za izgovori tipa “imam pomembnejše stvari”.

Spomnimo na leto 2022, ko je tudi takrat odklanjal soočenja. Nič novegam samo isti stari strahopetec v novi embalaži.

In tista špekulacija z Marto Kos? Da gre “reševat” evropsko komisarko zaradi laganja o udbovski preteklosti? No, Kosova res ima sveže obtožbe (dokumenti Igorja Omerze, pismo Romane Tomc v Evrpskem parlamentu, nova razkritja iz marca 2026), da je lagala o sodelovanju z Udbo v 80. letih. To seveda ni teorija zarote, to so dokumenti in zahteva po preiskavi.

Če Golob res leti tja zaradi nje, potem je to še dodatna potrditev: namesto da dela doma, rešuje svoje kadre v Bruslju. Če ne, pa je še huje, ker potem beži samo zaradi Janše.

Kratek povzetek:

  • Golob ne more prenesti direktnega soočenja.
  • Raje išče zaščito v Bruslju kot odgovornost pred slovenskimi državljani.
  • Janša pride sam, ker ve, da nima česa skrivati.

To ni “politika”. To je prezir do volivcev in do demokracije. Če ti kot premier ne moreš stati 90 minut pred kamero proti nasprotniku, potem res nisi sposoben voditi države. To presega meje, to je že norost oziroma cirkus z eno samo kukavico v glavni vlogi.

Morda tudi pomemben razlog za beg? Prihajajo novi posnetki pogovorov na eni strani in na drugi, Golob je dolžan javnosti pojasniti številne laži, ki jih je na drugih soočenjih natrosil v zadnjih dneh.

Adriana H. Lampe

ZADNJI ČLANKI

Minister Franci Matoz: Varnost občank in občanov bo zagotovljena

Minister za notranje zadeve in javno upravo Franci Matoz je danes na dveh lokacijah poudaril, da odprava začasnega nadzora na notranji schengenski meji s...

Vlada ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

Vlada je na današnji redni seji sprejela sklepe o ustanovitvi dveh samostojnih javnih zavodov: Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Muzej slovenske...

Maše za domovino ob dnevu državnosti po vsej Sloveniji

V uredništvo smo prejeli vabilo Krščanskega foruma SDS k maši za domovino, ki bodo ob dnevu državnosti potekale v vseh slovenskih regijah. Kot so zapisali...

Ob 35-letnici spopada prenovili obeležje na Medvedjeku

Trebanjska združenje Zveze veteranov vojne za Slovenijo je s pomočjo občin, ministrstva za obrambo in donacij podjetij obnovilo Spominski park na Medvedjeku, kjer je...