Iskanje pogrešane 15-letnice, ki je bila dva tedna pogrešana, se je končalo na hrvaško-slovenski meji. Za njenim izginotjem pa se skriva nenavadna in grozljiva izkušnja.
Hrvaško dekle je bilo nazadnje opaženo v priljubljenem klubu na Hrvaškem, kjer je spoznalo moškega, ki se je predstavil kot Kimi. Ta ji je ponudil pijačo in drogo.
»Šla sva na stranišče, on se je prebil v ženski oddelek in jaz sem mu sledila. Ponudil mi je bel prah, ki ga je dal na mobitel in naredil štiri vrstice. Z zvitim bankovcem sem skozi nos potegnila dve črti, ostalo pa je potegnil on,« se spominja mladoletnica.
Ko je izgubila nadzor nad dogajanjem, se je znašla v avtomobilu s srbskim frizerjem, Tunizijcem in dvema Slovencema. Avto so na hrvaško-slovenski meji zaustavili policisti. Mladoletnica se jim je sprva lažno predstavila, a ker ni imela dokumentov, so slovenski organi obvestili hrvaške kolege, ki so ugotovili, da gre za na Hrvaškem pogrešano osebo.
Srbskega frizerja so ovadili zaradi omogočanja uživanja drog, o njegovi nadaljnji usodi pa bo odločalo tožilstvo in sodišče.
A. V.