V Semiču bo danes slovesna prireditev ob 30-letnici Gasilske zveze Semič in dnevu državnosti. Gre za skupno prireditev, ki jo pripravljata Gasilska zveza Semič in Občina Semič, v sodelovanju s Kulturnim centrom Semič.
Praznovanje ob 30-letnici semiškega gasilstva in domovini se bo začelo ob 17.45. Slavnostna tribuna bo na Štefanovem trgu.
Ob 18. uri bo potekala gasilska parada, od Doma paraplegikov do Kulturnega centra Semič.
Slovesna prireditev pa bo ob 18.30 v Kulturnem centru Semič
Gasilska zveza Semič se bo ob jubileju s hvaležnostjo ozrla na prehojeno pot, dosežke in predano delo vseh, ki so v minulih treh desetletjih soustvarjali razvoj semiškega gasilstva.
Na prireditvi bo obeležen tudi dan državnosti, praznik slovenske samostojnosti, državnosti in pripadnosti domovini.

A. L.



































