Ob zaključku še enega uspešnega šolskega leta je minister prof. dr. Borut Rončević objavil svojo prvo poslanico. Besedilo je polno optimizma, hvaležnosti in jasne vizije za prihodnost izobraževanja v Sloveniji.
Minister, doma iz Novega mesta, se je najprej iskreno zahvalil vsem deležnikom: učenkam in učencem, dijakinjam in dijakom, vzgojiteljem, učiteljem, ravnateljem ter staršem.
“Kot minister si želim, da šola ostane prostor, kjer lahko vsak otrok, učenec in dijak raste, razvija svoje talente in se ob tem uči odgovornosti, spoštovanja ter kritičnega mišljenja,” je sporočil.
Ključno sporočilo: znanje in spoštovanje na prvem mestu
Rončević je jasno izpostavil, v kakšno šolo verjame:
“Verjamem v šolo, ki v ospredje postavlja znanje in medsebojno spoštovanje, saj le na ta način lahko vzgajamo samostojne, odgovorne, kritične in ponosne prebivalce Republike Slovenije.”
To sporočilo odraža globoko prepričanje, da mora biti šola varen in spodbuden prostor za celostni razvoj mladega človeka – ne le za pridobivanje znanja, temveč tudi za oblikovanje karakterja, kritičnega razmišljanja in medsebojnega spoštovanja.
Posebej toplo se je obrnil k učiteljicam in učiteljem, ki so v minulem letu znova pokazali veliko prilagodljivost in predanost. Njihova vztrajnost je po njegovem mnenju ključni temelj za nadaljnji razvoj celotnega sistema.
Poletje kot čas za počitek in novo rast
Učencem in dijakom je minister zaželel brezskrbno poletje, polno veselja, razposajenosti in novih obzorij:
“Pred vami je brezskrbno poletje, ki je tako priložnost za počitek kot tudi za odkrivanje novih obzorij in osebnostno rast.”
Ob tem je izrazil željo, da šolski sistem ostane navdihujoča in povezana skupnost, ki temelji na zaupanju, spoštovanju in omogoča vsakemu posamezniku, da doseže svoj polni potencial.
Zaključek
Rončevićeva prva poslanica je svež, pozitiven in spodbuden začetek mandata. S poudarkom na znanju, kritičnem mišljenju in medsebojnem spoštovanju pošilja jasno sporočilo: slovenska šola ima svetlo prihodnost, če bomo skupaj gradili na temeljnih vrednotah.Želimo vam mirno, varno in sproščeno poletje – tako kot je zaželel minister.
Srečno v novem šolskem letu!
Poslanica ministra je dostopna na povezavi: (6) Facebook
Komentar: Poslanica je odličen primer, kako lahko minister z nekaj besedami združi hvaležnost za opravljeno delo z jasno vizijo za prihodnost. Toplo, vključujoče in navdihujoče – ravno prav za konec šolskega leta.
M. D.


































