DomaAktualnoV Višji Gori položili temeljni kamen za dom starejših občanov

V Višji Gori položili temeljni kamen za dom starejših občanov

V petek je ivanški župan Dušan Strnad, v družbi direktorice Doma starejših občanov Grosuplje Metke Velepec Šajn, v Višnji Gori položil temeljni kamen za izgradnjo doma starejših občanov Višnja Gora.

Gre za dislocirano enoto Doma starejših občanov (DSO) Grosuplje, ki je bil uspešen na razpisu za sofinanciranje gradnje objektov za zagotavljanje varnega bivalnega okolja za osebe, odvisne od pomoči drugih.

Po besedah direktorice DSO Grosuplje Metke Velepec Šajn bodo v sklopu projekta zgradili tri bivalne enote s skupno kapaciteto 144 postelj.

  • V Sodražici bo na voljo 24 postelj,
  • na Blokah 60 postelj,
  • na zemljišču za cerkvijo sv. Tilna v Žabjeku pri Višnji Gori pa 60 postelj.

Naložba v Višnji Gori je ocenjena na 9,7 milijona evrov, od tega je iz evropskega Načrta za okrevanje in odpornost (dogovorjenega v času prejšnje vlade) zagotovljenih nekaj več kot 7,3 milijona evrov, preostanek bo zagotovil DSO Grosuplje. Enoto v Višnji Gori bo gradilo podjetje TGH d.o.o. iz Črnomlja, z deli bodo pričeli še v tem mesecu.

Vse enote morajo uporabno dovoljenje pridobiti do konca junija 2026, najpozneje v drugi polovici istega leta pa naj bi se vanje vselili prvi uporabniki.

Z novo ustanovo se v občini odpirajo tudi nova delovna mesta. Nov kader bodo po besedah Velepec Šajnove začeli intenzivno iskati naslednje leto, nekateri pa so jih že sami kontaktirali.

Vir in foto: Občina Ivančna Gorica

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Griblje: Slovesno obeležili 500-letnico prve pisne omembe cerkve sv. Vida

V Krajevni skupnosti Griblje so v nedeljo obeležili 500-letnico prve pisne omembe cerkve sv. Vida v Gribljah. Slovesno sveto mašo je daroval msgr. Andrej...

Napadalcema na novomeške dijake več let zapora

Na Okrožnem sodišču v Novem mestu so v petek epilog dobil napadi na novomeške dijake. Na več let zapora je sodišče obsodilo 19-letna Moldavca...

Zaradi moškega na viaduktu več ur zaprta dolenjska avtocesta

Zaradi moškega v stiski, ki je grozil, da bo skočil z viadukta med predoroma Debeli hrib in Mali Vrh, je bila včeraj in danes...

Semič: Praznovanje 30-letnice Gasilske zveze Semič in dneva državnosti

V Semiču bo danes slovesna prireditev ob 30-letnici Gasilske zveze Semič in dnevu državnosti. Gre za skupno prireditev, ki jo pripravljata Gasilska zveza Semič...