Medtem, ko se stranke na desnici (NSi, SLS in Fokus Marka Lotriča) povezujejo in za državnozborske volitve oblikujejo skupno kandidatno listo, Pavel Rupar (Glas upokojencev) trmari po svoje. Sodelovanju z ostalimi se je odrekel in to navkljub temu, da javnomnenjske ankete stranki kažejo, da ne bo prestopila 4-odstotnega parlamentarnega praga.
Poznavalci pa opozarjajo, da je Ruparjev cilj drugačen.
Prof. dr. Žiga Turk je na omrežju zapisal: “Rupar bo šel na volitve sam – po denar, ki pripada tistim, ki so volitve izgubili na celi črti, a ne dovolj. Sistem bi bilo treba spremeniti in sicer tako, da iz proračuna nekaj denarja dobijo samo stranke, ki so se uvrstile v parlament. Tiste, ki so izpadle, dobivajo štiri leta polovico denarja, ki so ga dobivale v mandatu pred izpadom. Ostali nič.”
Boštjan Perne, strokovnjak za varnostna vprašanja, pa je zapisal: “Rupar nima možnosti vstopa v državni zbor. Bo pa pobral cca 1% desnici. Škoda. NSi, SLS in Fokus so vložili veliko napora, premagali ovire, stare zamere, za to, da noben glas ni vržen proč. Potem pa pride Rupar…”
Kaj pomeni 1 % glasov? Mesečno rento okoli 7000 evrov mesečno vse do konca mandata državnega zbora.
Spomnimo. Nekaj podobnega se v tem iztekajočem se mandatu dogaja z Resni.co pod vodstom Zorana Stevanovića. Stranka je na volitvah aprila 2022 prejela 2,86 odstotkq glasov, v državni zbor niso prišli, mesečno pa prejemajo blizu 20 tisoč evrov. Poročali smo že, da so doslej skupno prejeli okoli 594 tisoč evrov. Očitno je Stevanović postal Ruparjev vzor.


M. D.





































