DomaAktualnoIzjava tedna: "Imeti žive starše ni smola, ampak privilegij. Imeti bedaka za...

Izjava tedna: “Imeti žive starše ni smola, ampak privilegij. Imeti bedaka za predsednika vlade, pa je velika smola.”

“In tisti, ki ima to smolo, da je njegov starš še živ in nepokreten, ne, on res ne more razmišljati o svoji družini, ker res mora dati vse prihranke. Zakaj? Zato, da poskrbi za dostojno starost in življenje svojega starša v domu.” 

Tako je Robert Golob, predsednik vlade in predsednik stranke Gibanje Svoboda, v torek povedal v državnem zboru. (Izjava)

Izjava se je nanašala tudi na zakon o evtanaziji, kakor so to številni tudi razumeli. Odzivi na to izjavo so grozoviti.

Golob je o zakonu o samomoru (ubijanju) glasoval včeraj, predčasno. Pri tem so novinarji s Planet 18 od njega želeli dobiti pojasnilo na izrečene besede, ki strahovito odmevajo v javnosti. Iz Golobove piar službe pa so jim že pred tem pojasnili, da “premier ne bo odgovarjal na vprašanja, dal bo le izjavo”. Tako je storil, torkove izjave ni pojasnil.

Nekateri Golobovi privrženci so sicer želeli torkovo Golobovo izjavo prikazati kot iztrgano iz konteksta, da ni tako mislil in podobno. Kot da imajo nadnaravno moč pogleda v njegove možgane. Dejstvo pa je, da se Golob zavzema za evtanazijo, pobijanje ljudi, to bi bila tudi njegova “odrešitev”, saj to pomeni “njegovo” zdravstveno in pokojninsko reformo (nižji stroški v zdravstvu, krajše čakalne dobe in nižji stroški za pokojnine). Golob doslej še ni pojasnil niti tega, zakaj je njegova vlada tako mačehovska prav do upokojencev, šibkih in bolnih. Če bi imeli višje pokojnine in nižje davke, bi vsi boljše živeli.

V nadaljevanju objavljamo zgolj nekaj odzivov na X;

Ena od sogovornic: “Besede Roberta so mene osebno zelo prizadele. Doma smo imeli nepokretno babico, za katero smo skrbeli vse do njene smrti. Ampak nikoli, nikoli nam ni prišlo na misel, da bi bilo bolje, če je ne bi bilo.”

SDM: Če Robert Golob trdi, da je skrb za nepokretne “smola”, potem je nekaj narobe z njegovimi vrednotami, ne z našimi. Mi verjamemo v spoštovanje življenja in skrb za starejše, tako kot so oni skrbeli za nas.” (vir )

Emil Rojc, nekdanji župan Občine Ilirska Bistrica: “Imeti žive starše ni smola, ampak privilegij. Imeti bedaka za predsednika vlade, pa je velika smola.”

Janez Janša: “Grozljiva izjava predsednika vlade Roberta Goloba. Poslušajte in delite, še je čas za streznitev. Pravilno: “Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji.” K temu je pripisal Proti kulturi smrti.” (vir)

Ena od uporabnic družbenih omrežij: “Živi starši so smola? Svoje starše bi na rokah nosila na jeben Triglav, če bi bilo treba in raje si jezik odrežem, kot da bi jih imenovala “smola”. Pa, a tega človeka res nič ni sram???”

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Polževo: V znamenju praznovanja dneva državnosti

Danes je na vrhu Polževega nad Višnjo Goro potekala osrednja svečanost ob dnevu državnosti, ki jo je pripravila Občina Ivančna Gorica v sodelovanju z...

Pirc Musarjeva spet pela levite – požela pa žvižge

Nataša Pirc Musar je na državni proslavi ob 35. obletnici samostojnosti spet pokazala, zakaj je njen mandat zaznamovan z globoko politično pristranskostjo in izgubo...

Domovina praznuje: Poslanica predsednika vlade Republike Slovenije

V nadaljevanju objavljamo poslanico predsednika vlade Republike Slovenije in predsednika Slovenske demokratske stranke Janeza Janše. "Spoštovani Slovenke in Slovenci, državljanke in državljani, cenjeni rojaki v...

Gibanje Svoboda bi dobilo bistveno manj poslancev; kako kaže ostalim?

Stranke vladne koalicije SDS, NSi+SLS+Fokus in Demokrati Anžeta Logarja ter Resni.ca bi, če bi bile volitve danes, dobile približno enako poslancev, kot jih imajo...