DomaAktualnoMejo nezakonito prestopilo za več kot pet polnih avtobusov ilegalcev

Mejo nezakonito prestopilo za več kot pet polnih avtobusov ilegalcev

Policisti so med četrtkom, 30. oktobrom, in ponedeljkom, 3. novembrom, zjutraj obravnavali 226 tujcev, iz domnevno iz 22 držav, ki so nezakonito prestopili državno mejo.  

Pri tem so jih 211 obravnavali v Posavju, 15 pa v Beli krajini – v Adlešičih in Sodevcih (občina Črnomelj) ter Krmačini (Metlika).

Obravnavani so se izrekli za državljane (osebnih dokumentov tako nimajo, sicer bi prišli prek mejnih prehodov):

  • 45 Egipta
  • 38 Afganistana
  • 24 Turčije
  • 21 Sirije
  • 17 Nepala
  • 16 Pakistana
  • 14 Maroka
  • po 9 Sierra Leone in Bangladeša
  • 5 Palestine
  • 4 Alžirije in Burundija
  • po 3 Šrilanke in Gvineje
  • po 2 Senegala, Irana, Kitajske, Sudana in Kuvajta
  • po 1 Gambije, Gane in Nigerije.

Na območju Brežic so ilegalce obravnavali v krajih: Rigonce, Dobova, Obrežje, Loče, Rakovec, Jereslavec, Kapele, Čatež ob Savi, Slovenska vas in Brežice.

Na območju Bele krajine so prijeli 14 ilegalcev, od tega 11 državljanov Turčije, dva državljana Maroka in državljana Burundija.

Policijski postopki s tujci, ki so nedovoljeno prestopili državno mejo, še potekajo, so sporočili s Policijske uprave Novo mesto. Znano pa je, da jih po nalogu vladajoče koalicije pod vodstvom Roberta Goloba ne smejo vrniti nazaj na Hrvaško, policisti morajo vse popisati, oskrbeti in poskrbeti za njihov prevoz v azilni dom.

M. D.

ZADNJI ČLANKI

Kar ni zmogla “mala” Tanja Fajon, je popravil novi minister

V mandatu vlade Roberta Goloba sta ob njegovem 80. rojstnem dnevu dva slovenska diplomata podala predlog, da ministrstvo za zunanje zadeve Dimitriju Ruplu, ki...

Takole jih je minister Rončević napel Asti Vrečko

Vlada je na včerajšnji seji sprejela sklepa, s katerima je znova ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve in Muzej novejše zgodovine Slovenije. Oba muzeja je prejšnja...

Novo mesto: S polaganjem venca v Pogancih in Prečni obeležili spominski dan občine in dan državnosti

V Mestni občini Novo mesto so se včeraj s polaganjem venca pri spomeniku v Pogancih in cvetja na grobu padlega Franca Uršiča v Prečni...

Novo mesto: Rudolfovo nagrajeno za prenos visokotehnološkega znanja v prakso

Rudolfovo – Znanstveno in tehnološko središče Novo mesto je skupaj s partnerji prejelo pet regijskih priznanj za inovacije: dve zlati, dve srebrni in eno...