Mirna Peč: Obeta se zanimiv pogovorni večer, z zanimivimi sogovorniki

Izobraževalni center na Industrijski cesti 2, Mirna Peč. Na velikem parkirišču tik ob stavbi je parkiranje za vse udeležence brezplačno.

V Izobraževalnem centru GA Adriatic v Mirni Peči se v torek, 13. januarja 2026, ob 18. uri, obeta zanimiv pogovrni večer. Sodelovala bosta Igor Omerza in dr. Mitja Ferenc.

  • Mag. Igor Omerza je nekdanji politik, publicist in avtor številnih knjig o slovenski polpretekli zgodovini, ki pripravlja izid nove knjige o Udbi in Janezu Janši.
  • Dr. Mitja Ferenc pa je slovenski zgodovinar, konzervator, glasbenik in univerzitetni orofesor za novejšo zgodovino. Dr. Ferenc je bistveno pripomogel, da je na podlagi njegove peticije Evropski parlament sprejel resolucijo o ohranjanju spomina na žrtve komunističnega režima v Sloveniji.

Pogovor bosta vodili poslanka SDS Anja Bah Žibert in novinarka na Nova24TV Tanja Brkić.

Pogovor bo potekal v sodelovanju z Občinskim odborom SDS Mirna Peč. Vabijo, da bomo bolje razumeli našo sedanjost.

Izobraževalni center GA Adriatic se nahaja med Ljubljano in Novim mestom ob avtocestnem priključku Mirna peč v Gospodarski coni Dolenja vas.

M. D.